Yazı Detay

Ana Sayfa > Blog

Eklenme :

Okunma : 243

Paylaşın :

Cam nasıl üretilir

Cam işlemi; silika kumu, soda külü, kireç taşı ve dolomit gibi temel bileşenleri içeren bir ham madde karışımıyla başlar.
Eritme
Yaklaşık %80 i bu karışımdan ve yaklaşık %20 si kırık camdan (işletme içinde yeniden kullanılan hurda cam) oluşan bir harman, büyük bir fırına yerleştirilir ve son derece yüksek sıcaklıklarda eritilir. Uzun süre karıştırıldıktan sonra kabarcıklar giderilir ve düz, paralel yüzeyler oluşturmak üzere, erimiş cam şerit, bir sıvı kalay banyosu üzerinde yüzdürülür.

Şekillendirme
Kalay, camla kimyasal olarak reaksiyona girmez ve madde yoğunluğu ve erime sıcaklığı açısından cam üretim süreciyle uyumludur. Kalay banyosu içerisinde cam şeridin kalınlığı belirlenir.

Soğutma
Bir tavlama tünelinden geçirilerek camın sıcaklığı fabrika sıcaklığı civarına kademeli olarak düşürülür, bu da malzemenin endüstriyel stok levhaları şeklinde kesilip depolanmasını sağlar.

SAYFALAR

OZAN AMBALAJ
Ürünlerimizden
Kavanozlar
30 ml Buzlu Cam kavanoz
Kavanozlar
30 ml Buzlu Cam kavanoz
Cam Şişeleri
200 ml Yatsı Şeffaf
Cam Şişeleri
1000 ml Marasca
Cam Şişeleri
1000 ml Marasca
Cam Şişeleri
100 ml Marasca
Cam Şişeleri
100 ml Marasca
Cam Şişeleri
150 ml Yatsı Amber
Cam Şişeleri
100 ml Kare Amber
Ses 100 ml  Ağzına kadar dolu 110 ml Ağırlık 135 gr Yükseklik 139,7 mm Bo
Cam Şişeleri
1000 ml Amber
Hacim 1.000 ml  Ağzına kadar dolu 1.065 ml Ağırlık 605 gr Yükseklik 225,1 mm

 

İstoç Ticaret Merkezi 39.Ada No:41 Mahmutbey Bağcılar / İSTANBUL

 ‎0212 659 64 36

 info@ozanambalaj.com

Copyrights © OZAN AMBALAJ
Trigger Spreyler Ecza Şişeleri Dropper Şişeleri Penislin Şişeleri Zeytinyağı Şişeleri Hediyelik Şişeleri Cam Kavanozlar Pet Kavanozlar Fliptop kapak Disctop Kapak Düz Kapak Asansör Kapak Parmak Spreyler Mini Trigger Spreyler Push Pull Kapak İçten Damlalık Kapak Dropper Kapak Mikro Spreyler Burun Speyleri Ağız Spreyleri Metal Kapak Ozan Ambalaj istoç cam şişe istoç plastik şişe istoç ambalaj istoç sprey çeşitleri istoç kolanya sprey istoç sıvı sabun pompası
Yukarı
HEMEN ARA YOL TARİFİ